Analiz Pazarlama

Bankacılık Sektörüne Uyarı; ATM’leriniz Doğru Lokasyonda Mı?

Hangi sektörde hizmet verirseniz verin lokasyon teknolojilerinden yararlanarak hedef kitlenize ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz. Gün geçtikçe gelişen dijital ortama adapte olarak rekabet içerisinde olduğunuz pazarda rakiplerinizin önüne çıkmamanız için hiçbir engel yok. Daha önce lokasyon teknolojilerinin sinema ve spor sektörü için faydalarını kaleme almıştık. Bugün ise bankacılık ve finans sektörüne sağladığı kolaylıklardan bahsedeceğiz.

ATM’lerinizi doğru yere konumlandırın.

Lokasyon teknolojisinin markanıza sunduğu en büyük imkanlardan biri demografik segmentasyonlarla hedef kitlenizin olduğu bölgeleri detaylı olarak inceleyebilmeniz. Müşterilerinizin olmadığı bölgelerde açtığınız ATM’lerin size hem maddi hem de manevi olarak zararları vardır. Bunun yerine, önünde uzun kuyrukların oluştuğu bölgelere ikinci bir ATM yerleştirerek müşteri memnuniyetinizi arttırabilir aynı zamanda maddi olarak da kar edeceğinize emin olabilirsiniz.

Kişiselleştirme ve Sadakat Programlarınıza önem verin.

Teknoloji geliştikçe ”ben” düşüncesi ön plana çıkıyor. Tüketiciler istisnasız her alanda ilk olarak kendi rahatını düşünüyor. Her geçen gün artan müşteri beklentilerini karşılamanın yolu ise daha kişiselleştirilmiş bir hizmetten geçiyor. Sizin de banka olarak müşteri lokasyonlarına göre kişiselleştirilmiş hizmet sunmanız onların gözündeki değeri de arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Bankanızın Premium ya da VIP müşterilerine olan tutumu da markanız için oldukça önemlidir. Mesela Premium bir müşteri banka şubelerinizden herhangi birine girdiğinde o şubede çalışanlara uyarı bildirimi gönderebilirsiniz. Böylece memnuniyeti arttırabilir ve müşterinizin kendini özel hissetmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

1 Yorum

Yorum yapmak için tıkla