Teknoloji

Google Haritalar ile Dönüşleri Kaçırmayacaksınız

Google Maps yeni güncellemesi ile birlikte büyük sorunlarımızdan birine çare olacak. Güzergah üzerindeki tüm dönüşleri görsel olarak görme imkanı sunacak olan güncelleme önümüzdeki günlerde kullanıcılar tarafından cihazlara indirilebilecek.

Eskiden bilmediğimiz yerlere giderken tedirgin oluyorduk son yıllarda ise gelişen navigasyon teknolojileri ile bu durum yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladı. Daha önce hiç gitmediğimiz bir yeri uygulamaların adres kısmına girip çıkarılan yol haritasına göre hedefe ulaşmaya çalışıyoruz. Ancak şoför koltuğunda oturuyorsak maalesef navigasyon uygulamalarını da kullanmak çok kolay değil, özellikle de yoğun trafik söz konusu ise.

Harita uygulamalarının önde gelen ismi Google Haritalar ise bu soruna çözüm getirecek yeni bir güncelleme ile kullanıcılarının karşına çıkmak için gün sayıyor.

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar ulaşmak istedikleri hedef üzerindeki sapakları ve dönüşleri görsel olarak görebilecek. Rota oluşturulduktan sonra Google Haritalar görselleri Street View üzerinden çekerek sürücüye gösterecek. Böylece şoförler dönüşleri kaçırmayacak ve yollarına güvenli bir şekilde devam edebilecek.

Yola Çıkmadan Bakmalısınız

Ancak bu özelliğin bir dezavantajı bulunuyor. Görseller sadece navigasyon özelliğinin dışındayken kullanılabilecek yani sürüş anında değil de yola çıkmadan önce bu uygulamayı kullananız daha mantıklı olabilir. Bu dezavantaja rağmen gideceğiniz adres hakkında hiç bir bilginiz yoksa bu uygulamanın size büyük fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

Güncellemenin çıkacağı tarih henüz kesin olmamak ile birlikte kısa bir süre içinde tanıtılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu güncelleme hem iOS hem de Android platformaları ile uyumlu olacak.

1 Yorum

Yorum yapmak için tıkla