Teknoloji

Sağlığınız İçin Konuma Dayalı Hatırlatıcılar Kullanın

Bugüne kadar sizlere hep markanız için konum verisinin pazarlamadaki öneminden bahsettik. Şimdi ise bireysel etkisine değinmek istiyoruz. Lokasyon verisini özellikle sağlık açısından nasıl faydalı kullanabilirsiniz? Lokasyonunuza dayalı hatırlatıcılar ile istenmeyen sorunlara karşı önlem alabilirsiniz.

Konuma Dayalı Hatırlatıcılar ile Motivasyonunuzu Artırın

Pazartesi diyete başlanılır. Salı bozulur. Ya akşam eve giderken sokaktaki pastanedir sizi yoldan çıkaran ya da ekmek almak için girdiğiniz bakkaldaki çikolatalar. İşte telefonunuza konuma dayalı hatırlatıcılar eklerseniz, diyetinizin bozulmasını da engelleyebilirsiniz. Çünkü pastaneye her girdiğinizde telefonunuza eklediğiniz hatırlatma sizi durdurmak için harekete geçecek. Ekranınızda bildirim belirecek. Vicdanınız ve siz baş başa kalacaksınız.

Konuma dayalı hatırlatıcıları kurtulmak istediğiniz kötü alışkanlıklar içinde kullanabilirsiniz. Mesela alkol veya sigara bağımlılığınızı yenmek istiyorsanız kendinizi motive edecek mesajları, bu lokasyonlara ekleyebilirsiniz. Böylece iradenizi güçlendireceğinizden eminiz.

Markanızın hedef kitlesine ulaşabilmesi için lokasyon merkezli pazarlamanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha söylemek istiyoruz. Ancak her zaman dediğimiz gibi lokasyon teknolojisinin kullanım alanlarını kısıtlamak doğru bir davranış olmayacaktır. Siz de kendi günlük yaşantınız için ve en önemlisi sağlığınız için konuma dayalı hatırlatıcıları kullanabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler

1 Yorum

Yorum yapmak için tıkla